Joia Tubes Orff Bass

Joia Tubes Orff Bass

Zaprojektowane przez Ricka Kramera Joia (Joy-ach) Tubes zostały opracowane w taki sposób aby brzmieć jak najbardziej orkiestrowo. Poprzez zamknięcie dolnego końca rury, dźwięk wydostaje się z powrotem przez górną część instrumentu. Dzięki temu efekt rezonansu jest podwojone co powoduje dłuższe wybrzmiewanie dźwięków. Ponadto, wklęsły kształt górnych, kolorowych pierścieni kompresuje więcej powietrza do rury, dzięki czemu rezonans i objętość jeszcze bardziej zostają zwiększone.
Dołączony statyw pozwala na ogromną elastyczność, która minimalizuje tłumienie drgań rur wprowadzając je w pełny rezonans dla zwiększenia efektu.
Joia Tubes znajdują profesjonalne zastosowanie  w działalności edukacyjnej i terapeutycznej, dzięki temu że oferują bogate, melodyjne i głośne brzmienie. Śmiało można nazwać Joia Tubes instrumentem szczególnym i oryginalnym.

Metoda Orffa został pierwotnie opracowana w 1920 roku przez Carla Orffa i Gunild Keetman w Niemczech. W ofercie Joia Tubes znajduje się m. in. trzy modele, które są przeznaczone specjalnie dla tej metody Orffa Schulwerk w edukacji muzycznej dzieci:

Skala instrumentu c – C’.

Zestaw joia Tubes Orff Bass zawiera dźwięki: c d e f f# g’ a bb b C’