OKKO Diablo Plus

Diablo to uniwersalny overdrive działający w zakresie od barw lekkich do średnio high-gainowych o wyjątkowej czułości na dynamikę. Zachowuje brzmienie Twojego instrumentu i doskonale przenosi technikę gry. Dzięki efektywnej i muzykalnej regulacji, Diablo doskonale radzi sobie z różnymi gitarami, wzmacniaczami i stylami gry. Ludzie używają go do tak wielu zupełnie różnych brzmień, że ciężko uwierzyć, że korzystają z tego samego stompboxa.

Oprócz standardowych gałek Gain, Tone i Level, Diablo zawiera kilka ciekawych regulatorów: FEED wpływa na ilość tonów niskich sygnału wejściowego. Na pewno spotkałeś się z problemem mulenia overdrive’u gdy sygnał wejściowy jest zbyt zbasowany (to dlatego wynaleziono treble boostera). Dzięki regulacji FEED zachowasz klarowność nawet przy najtłustszych humbuckerach i wzmocnisz delikatniejsze przetworniki.

Regulacja BODY wpływa na tony średnie i kompresję.

Kolejnym ważnym elementem jest przełącznik HEADROOM. Ustaw go na pozycji „HI” aby aktywować elektroniczny wewnętrzny powielacz napięcia – Diablo działa na 18 V korzystając ze standardowej baterii 9V lub zasilacza. Wyższe napięcia poszerza zakres dynamiki, podnosi próg przesterowania i zapewnia bardziej zwarty dół – po prostu spróbuj!

Diablo występuje w dwóch wersjach – standardowej i Diablo Gain+ z możliwością przełączenia przyciskiem nożnym dwóch ustawień wzmocnienia (obie wersje brzmią identycznie).