OKKO 42 Boost

’42’ w nazwie tego boostera oznacza aż 42 dB wzmocnienia sygnału! (co znaczy, że sygnał jest wzmacniany aż 126 razy, a OKKO 42 Boost jest prawdopodobnie najmocniejszym boosterem na rynku!)

Tego efektu można używać jako clean boostera, jednak jego głównym celem jest podbicie sygnału trafiającego do przesterowanego wzmacniacza – w czym sprawdza się znakomicie!
Można z łatwością podbić lekko przesterowany kanał do high gainowego charakteru bez zamulenia brzmienia i szumów występujących przy wykorzystaniu przesteru.

Dzięki niskim szumom własnym i wysokiemu headroomowi oraz analogowym pasywnym filtrom pozwalającym ustawić brzmienie można uzyskać zwarte i przejrzyste brzmienie podbijające przester.

Wepnij „42” przed swoim wzmacniaczem lub przed wszystkimi efektami, odkręć bass i treble na maksimum a boost na minimum i włącz go… nie bój się – nic się nie stanie (jedynie brzmienie może się lekko zmienić ze względu na wysokoimpedancyjne wejście efektu).
Teraz zacznij odkręcać gain. Twoje podstawowe brzmienie się nie zmieni ale przez większy poziom wejściowy będziesz miał więcej przesteru, sustainu i kompresji.
„42” pozostaje czysty aż do połowy skali potencjometru, dopiero wtedy zaczyna do sygnału dodawać swój przester i kompresję.

Każdy wzmacniacz zachowuje się inaczej kiedy sygnał jest podbity, jeśli brzmienie się zamula skręć BASS, jeśli staje się zbyt jazgotliwe skręć TREBLE.

Pamiętaj, żeby uważać z „42” –  na wejściu kanału czystego 42dB to na prawdę dużo i efekt jest BARDZO głośny.

[/four_fifths_last]